07.07.2018 toimusid Pärnu-Jaagupis Eesti esimesed ametlikud ADCC (Abu Dhabi Combat Club) Eesti Avatud Meistrivõistlused Lukumaadluses. Tegemist on ülemaailmse lukumaadluse tippliigaga, mis ühendab erinevaid maadlusalasid. Võistlused peeti maha spetsiaalselt Soomest toodud kahel ADCC tatamil, kuhu on jätnud enda „jalajälje” selle spordiala maailma tipptegijad 2017 a. Maailma Meistrivõistlustel Espoos. Võisteldi professionaalide kategoorias (rohkem, kui 2 a kogemust) ja algajate kategoorias (vähem, kui 2 a kogemust).

 

Turniiril osales kokku kuuskümmend kuus võistlejat kaheksast eri riigist ning kahekümne seitsmest spordiklubist. Lisaks eestlastele (26 võistlejat) olid suurelt esindatud nii meie põhja- kui ka lõunanaabrid (vastavalt 20 ja 14 võistlejat). Esindatud olid ka sellised eksootilised kohad nagu Ahvenamaa, Valgevene ja Kanada.

 

Päev enne võistlust viis ADCC Euroopa Ühenduse President Marko Leistén isiklikult läbi kohtunike koolituse, mille tulemusel avanes mitmele huvitatule võimalus koolitada ennast rahvusvahelisel tasemel lukumaadluse kohtunikuks. Võistluspäeval said mitmed koolituse läbinud ennast praktikas proovile panna. Kokku osalesid võistlustel kohtunikud Lätist, Leedust, Soomest, Brasiiliast ja Eestist ADCC Eesti Ühenduse peakohtuniku Tarmo Jüristo juhtimisel.

 

Matšid olid väga võitluslikud ja põnevad, Eestisse jäi kokkuvõttes vaid kolm kuldmedalit.

Professionaalide kategoorias võitles Eestlastest välja kuldmedali:


Harto Vallimägi -76,9 kg mehed (SBG)

 

Algajate kategoorias võitles välja kuldmedali:


Monika Riivlaid -60 kg naised (MMAces)

Indrek Jaadla -91 kg mehed (SBG)

Poodiumile tõusid ka mitmed teised Eesti sportlased, kes võitlesid vapralt finaalis, kuid pidid vastaste paremust tunnistama seekord.

 

Hõbemedali võitles välja professionaalide kategoorias:

 

Kerli Sims -60 kg naised (Hilti BJJ)
Kadi Külasalu +60 kg naised (SBG)
Robert Tomingas -98,9 kg mehed (Hilti BJJ)

 

Hõbemedali võitles välja algajate kategoorias:

 

Annika Arrak -60 kg naised (SBG)
Triin Laisk +60 kg naised (SBG)
Vjatšeslav Aktšurin -76 kg mehed (TOKON).

 

Tuliseid lahinguid peeti maha ka pronksmedalite pärast. Pronksmedali võitles välja professionaalide kategoorias:

 

Kalev Kasemets -87,9 kg mehed (KRVA)
Kasper Keps +99 kg mehed (SBG)

 

Pronksmedali võitles välja algajate kategoorias:

 

Marika Bibikov -60 kg naised (KRVA)

Adam Erki Enok -70 kg mehed (SBG)
Daniil Voronov -83 kg mehed (TOKON)
Indrek Bachmann +100 kg mehed (SBG)

Riikide arvestuses kogusid enim punkte Soome sportlased (57), kellele järgnesid Läti (53) ja Eesti (51) punktiga. Meeskondlikult edestas Gracie Barra SBG-d ja Hilti BJJ-d.

 

Täpsemad tulemused smoothcompis: https://smoothcomp.com/en/event/776/results

 

Tegemist oli pilootprojektiga sellise võimsa võistlusformaadi toomisel Eestisse, mis on kasvulavaks lukumaadluse ja brasiilia jiu-jitsu, kui spordialade arengule Eestis.

 

Organiseerijad usuvad, et ADCC annab kindlasti lisandväärtust kohalikul tasandil organiseeritud väiksematele lukumaadluse ja brasiilia jiu-jitsu võistlustele, ühendades endas erinevaid maadlusalasid erineval tasemel, andes seeläbi kohalikele sportlastele võimaluse ennast proovile panna rahvusvahelisel tasemel koduareenil.

 

ADCC Eesti Meistrivõistluste peaorganisatsioon ADCC ESTONIA MTÜ tänab korraldusmeeskonda, võistlejaid ja pealtvaatajaid, toetajaid kaasaelamise eest!

 

 

Pildigalerii 

adccestonia.eu 

Otsing

Trenniajad

Pärnu, Raba tn 1a
E 18:30 BJJ Gi
T 18:30 BJJ No Gi
R 19:00 BJJ Sparring
P 16:00 vaba matt

Facebook

Pärnu
 
Tõrva